راه یابی عکس «دالان» به مرحله داوری مسابقه عکاسی ابوظبی

شما را در «دایره دیدار» خواهیم دید
۳۰ دی , ۱۳۹۲
کتاب "خواهیم دید", علیرضا امیدوند, سیدصابر امامی
نقد و بررسی کتاب «خواهیم دید» در ایوان شمس
۳۰ دی , ۱۳۹۲

همان طور که می‌دانید عکاسی یکی از اصلی‌ترین علایق و سرگرمی‌های من به حساب می‌آید و هر زمان که فرصت داشته باشم و مشغله‌ی کاری و روزمرگی‌های مرسوم اجازه بدهند، دست به دوربین می‌شوم که چند فریمی عکاسی می‌کنم. علی‌رغم چیزی که دوستان نزدیک و آشنایان می‌گویند، خودم اعتقاد دارم چندان عکاس خوبی نیستم چون در درجه‌ی اول آن خلاقیتی که به شخصه از یک عکاس انتظار دارم را در خود نمی‌بینم و در درجه دوم آن جسارتی که یک عکاس برای مواجهه و نزدیکی با سوژه لازم دارد را من ندارم. اما به هر شکل عکاسی همیشه یکی از اولویت‌های زندگی من بوده و خواهد بود و این هنر جایگاه ویژه و مقدسی در ذهن من دارد.

من تا به حال در هیچ جشنواره و مسابقه‌ای خودم را محک نزده بودم تا این که چند هفته‌ی پیش به صورت اتفاقی با مسابقه‌ی بین‌المللی عکس ابوظبی آشنا شدم و چون شرکت در آن بسیار ساده بود و ارسال عکس هم به آسانی از طریق اینترنت انجام می‌گرفت، چند قطعه عکس را در آن شرکت دادم. هر چند با دیدن سطح مسابقه و عکاسان برجسته‌ای که از سراسر جهان در آن شرکت می‌کنند برای خودم شانسی قایل نبوده و نیستم، اما روز گذشته رایانامه‌ای از دبیرخانه‌ی مسابقه دریافت کردم مبنی بر این که یکی از عکس‌هایم در بخش زندگی خیابانی به مرحله‌ی داوری راه پیدا کرده است و این خبر تا همین جا هم برای من بسیار خوشحال کننده و امید بخش است.

مسابقه عکاسی ابوظبی

نام این عکس «دالان» است و در آذر ماه سال ۱۳۸۷ در بافت سنتی شهر یزد گرفته شده است. امیدوارم که شما دوستان خوب هم برای موقیت این عکس در این مسابقه‌ی جهانی آرزوی موفقیت بکنید.

«دالان» - عکاس علی سرچشمه (علیرضا امیدوند)

«دالان» – عکاس علی سرچشمه (علیرضا امیدوند)

2 Comments

 1. kombizz گفت:

  Dear Ali
  congratulations for being voted for your photo.
  I hope your photo be accepted by them.
  IMHO, it would be nicer if it was not crooked rather than the street was levelled.
  Anyhow as you know PHOTOGRAPHY is subjective.
  Good Luck.
  kombizz

 2. خبرنگار آزاد گفت:

  حتما .. ان شاء الله موفق باشید …  🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 8 =