دکتر علیرضا امیدوند / زندگی، فناوری و فراتر از آن
مسابقه عکاسی ابوظبی

همان طور که می‌دانید عکاسی یکی از اصلی‌ترین علایق و سرگرمی‌های من به حساب می‌آید و هر زمان که فرصت داشته باشم و مشغله‌ی کاری و روزمرگی‌های مرسوم اجازه بدهند، دست به دوربین می‌شوم که چند فریمی عکاسی می‌کنم. علی‌رغم چیزی که دوستان نزدیک و آشنایان می‌گویند، خودم اعتقاد دارم چندان عکاس خوبی نیستم چون در درجه‌ی اول آن خلاقیتی که به شخصه از یک عکاس انتظار دارم را در خود نمی‌بینم و در درجه دوم آن جسارتی که یک عکاس برای مواجهه و نزدیکی با سوژه لازم دارد را من ندارم. اما به هر شکل عکاسی همیشه یکی از اولویت‌های زندگی من بوده و خواهد بود و این هنر جایگاه ویژه و مقدسی در ذهن من دارد.

من تا به حال در هیچ جشنواره و مسابقه‌ای خودم را محک نزده بودم تا این که چند هفته‌ی پیش به صورت اتفاقی با مسابقه‌ی بین‌المللی عکس ابوظبی آشنا شدم و چون شرکت در آن بسیار ساده بود و ارسال عکس هم به آسانی از طریق اینترنت انجام می‌گرفت، چند قطعه عکس را در آن شرکت دادم. هر چند با دیدن سطح مسابقه و عکاسان برجسته‌ای که از سراسر جهان در آن شرکت می‌کنند برای خودم شانسی قایل نبوده و نیستم، اما روز گذشته رایانامه‌ای از دبیرخانه‌ی مسابقه دریافت کردم مبنی بر این که یکی از عکس‌هایم در بخش زندگی خیابانی به مرحله‌ی داوری راه پیدا کرده است و این خبر تا همین جا هم برای من بسیار خوشحال کننده و امید بخش است.

دالان | بافت سنتی شهر یزد | عکاس: علیرضا امیدوند | آذر 1387
دالان | بافت سنتی شهر یزد | عکاس: علیرضا امیدوند | آذر ۱۳۸۷

نام این عکس «دالان» است و در آذر ماه سال ۱۳۸۷ در بافت سنتی شهر یزد گرفته شده است. امیدوارم که شما دوستان خوب هم برای موقیت این عکس در این مسابقه‌ی جهانی آرزوی موفقیت بکنید.

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *