دکتر علیرضا امیدوند / زندگی، فناوری و فراتر از آن
تارنمای شخصی دکتر علیرضا امیدوند؛ دکتری DBA فناوری‌های مالی (فین‌تک)، کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات و دانشجوی دکتری تخصصی مدیریت تکنولوژی / زندگی، فناوری و فراتر از آن

درباره‌ی دکتر علیرضا امیدوند

زندگی‌نامه

زندگی‌نامه

کودکی دکتر علیرضا امیدوند

علیرضا امیدوند؛ خبرنگار و روزنامه‌نگار دیروز و در حال حاضر فعال در کسب‌وکارهای حوزه‌ی آی‌تی. متولد ظهر سرد و برفی روز پانزدهم اسفندماه سال یک‌هزار و سیصد و شصت در بیمارستان پاستور تهران. تحصیلات ابتدایی را در دبستان‌های شهید هاشمی‌نژاد، شیخ فضل‌الله نوری و پیام و مدرسه‌ی راهنمایی نمونه دولتی باقرالعلوم و مدرسه‌ی پویا و هم‌چنین تحصیلات متوسطه را در مدارس میرداماد شهرری، شهید مدنی و پیش‌دانشگاهی جلال‌آل‌احمد تهران به پایان رساندم.

در حوزه‌ی تحصیلات آکادمیک، مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب در رشته‌ی مدیریت صنعتی دریافت و مدرک کارشناسی ارشد خود را نیز از همان دانشگاه در رشته‌ی مدیریت فن‌آوری اطلاعات کسب نمودم. در حال حاضر نیز در همان دانشگاه در مقطع دکتری تخصصی مدیریت تکنولوژی در حال تحصیل هستم.

تحصیلات و شروع فعالیت

تحصیلات و شروع فعالیت

وی دارای مدرک کارشناسی در رشته‌ی مدیریت صنعتی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب است. هم‌چنین دانش‌آموخته‌ی دوره‌ی کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات گرایش سیستم‌های اطلاعاتی پیشرفته از همان دانشگاه بوده و پایان‌نامه‌ی وی به موضوع «تاثیر هوشمندسازی شهرها بر توسعه‌ی فرصت‌های کارآفرینی» پرداخته و در حال حاضر در مقطع دکتری تخصصی مدیریت تکنولوژی  گرایش انتقال تکنولوژی در حال تحصیل است.

علیرضا امیدوند

علیرضا امیدوند با ورود به باشگاه خبرنگاران جوان از سال ۱۳۸۳ فعالیت به عنوان خبرنگار آغاز نمود و پس از آن در خبرگزاری مهر و چند موسسه‌ی خبری و مطبوعاتی دیگر نیز به غنی کدن تجربیات خود پرداخت. در باشگاه خبرنگاران هم‌چنین، اقدام به همکاری با کانون‌های این موسسه کرده و در فعالیت‌های فرهنگی آن مشارکت فعال و اساسی داشت. مشارکت در برگزاری نخستین جشنواره‌ی وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌های انقلاب اسلامی با عنوان «کاغذهای شیشه‌ای»، نخستین جشنواره‌ی فیلم‌های عاشورایی با عنوان «سپید» و نخستین جشنواره‌ی تولیدات رسانه‌ای عفاف و حجاب با عنوان «نور» از جمله‌ی این فعالیت‌ها بوده است. حضور در خبرگزاری سینما به عنوان هم‌بنیان‌گذار و سپس حضور روزنامه‌ی وطن امروز به عنوان مدیر روابط عمومی پایان فعالیت وی در حوزه‌ی رسانه و مطبوعات به حساب می‌آید.

تارنمای شخصی دکتر علیرضا امیدوند؛ دکتری Dba فناوری‌های مالی (فین‌تک)، کارشناس ارشد مدیریت فناوری اطلاعات و دانشجوی دکتری تخصصی مدیریت تکنولوژی / زندگی، فناوری و فراتر از آن

دکتر علیرضا امیدوند
زندگی، فناوری و فراتر از آن

خلاصه‌ی سوابق کاری

دکتر علیرضا امیدوند

از ابتدای دهه‌ی هشتاد، مشاغل مختلفی را تجربه کردم؛ اما شاخص‌ترین و نقطه‌ی عطف آن‌ها ورود به باشگاه خبرنگاران و حرفه‌ی ژورنالیسم در سال ۱۳۸۳ بود. حضور در کانون‌های باشگاه خبرنگاران و مشارکت در برگزاری جشنواره وبلاگ‌ها و وبسایت‌های انقلاب اسلامی با عنوان کاغذهای شیشه‌ای، جشنواره فیلم‌های عاشورایی با عنوان سپید و جشنواره تولیدات رسانه‌ای عفاف و حجاب نور با همکاری سازمان صداوسیما به عنوان دبیر انفورماتیک؛ بین سال‌های ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۷؛ از جمله فعالیت‌های اجرایی من در این دوره به حساب می‌آیند.

عضویت در خبرگزاری مهر به عنوان خبرنگار فرهنگی در سال ۱۳۸۸، مشارکت در تاسیس خبرگزاری سینما در همان سال و حضور در روزنامه‌ی وطن امروز به عنوان مدیر روابط عمومی، مدیر هنری ماهنامه‌ی روزگار جوانی و سردبیر ماهنامه‌ی سرزمین هوشمند از دیگر سوابق رسانه‌ای من هستند.

فعالیت پراکنده در برخی از کانون‌های تبلیغاتی به عنوان مدیر فنی و هنری، حضور در اندیشکده‌ی راهبردی آرا، حضور در انتشارات به‌پویش به عنوان مدیر هنری و رییس دپارتمان‌های مدیریت و فناوری اطلاعات بین سال‌های ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۹ از جمله‌ی فعالیت‌های فرهنگی من به شمار می‌آیند.

سال ۱۳۹۳، شروع حضور و فعالیت من در زیست‌بوم فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور با ورود به شرکت به‌پویش فناوران آسیا است که پس از آن و با حضور در هلدینگ فناپ در سال ۱۳۹۴ این حضور تثبیت شده و توسعه پیدا کرد. پس از فناپ، شرکت مبین وان کیش (سهامی عام) مقصد بعدی من در این زیست‌بوم بود که کوله‌باری از تجربه و بلوغ در این حوزه را برای من به ارمغان آورد. در حال حاضر نیز در شرکت عصر امین کارآفرین به عنوان مشاور و در شرکت فناوری اطلاعات و ارتباطات اندیشمند آریا (آریاتک) و پلتفرم آی تیکت به عنوان عضو موظف هیات‌مدیره و معاون توسعه‌ی کسب‌وکار مشغول به فعالیت هستم.

خط زمان

زندگی‌نامه‌ی دکتر علیرضا امیدوند در خط سیر زمانی

۱۵ اسفند ۱۳۶۰
۱۵ اسفند ۱۳۶۰

تولد و آغاز زندگی

تهران، بیمارستان پاستور

۱ مهر ۱۳۷۹
۱ مهر ۱۳۷۹

پایان تحصیلات متوسطه و ورود به دانشگاه

کارشناسی رشته‌ی مدیریت صنعتی، دانشگاه آزاد تهران جنوب

۱ مهر ۱۳۸۳
۱ مهر ۱۳۸۳

ورود به باشگاه خبرنگاران و آغاز فعالیت رسانه‌ای

خبرنگار و گزارش‌گر حوزه‌ی فرهنگی

۱ مهر ۱۳۸۳
۱ مهر ۱۳۸۳

کانون‌های باشگاه خبرنگاران و آغاز فعالیت فرهنگی

مشارکت در برگزاری جشنواره وبلاگ‌ها و وبسایت‌های انقلاب اسلامی با عنوان کاغذهای شیشه‌ای، جشنواره فیلم‌های عاشورایی با عنوان سپید و جشنواره تولیدات رسانه‌ای عفاف و حجاب نور با همکاری معاونت زنان و خانواده‌ی سازمان صداوسیما به عنوان دبیر انفورماتیک

۱ دی ۱۳۸۸
۱ دی ۱۳۸۸

مشارکت در تاسیس خبرگزاری سینما

هم‌بنیان‌گذار و مدیر فنی

۱ مهر ۱۳۹۰
۱ مهر ۱۳۹۰

روزنامه‌ی وطن امروز

مدیر روابط عمومی

۱۵ فروردین ۱۳۹۳
۱۵ فروردین ۱۳۹۳

اندیشکده‌ی راهبردی آرا

فعالیت در بخش تولید محتوا

۱۵ مهر ۱۳۹۳
۱۵ مهر ۱۳۹۳

ورود به هلدینگ فناپ

واحد ارتباطات و توسعه‌ی بازار

۱ مهر ۱۳۹۶
۱ مهر ۱۳۹۶

ورود به دوره‌ی کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد رشته‌ی مدیریت فناوری اطلاعات گرایش سیستم‌های اطلاعاتی پیشرفته، دانشگاه آزاد تهران جنوب

۱ خرداد ۱۳۹۷
۱ خرداد ۱۳۹۷

حضور در شرکت مبین وان کیش

واحد توسعه‌ی کسب‌وکار
واحد فنی و توسعه‌ی محصول
مبین‌لند، شتاب‌دهنده و ناشر گیم
توسعه‌دهنده و مدیر وب‌سایت‌های شرکت
واحد روابط عمومی

۲۶ تیر ۱۳۹۸
۲۶ تیر ۱۳۹۸

تولد اولین فرزند و تحول زندگی

۱ آذر ۱۳۹۹
۱ آذر ۱۳۹۹

تاسیس رسانه‌ی فاواپرس

فاواپرس رسانه‌ی فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات

۱ فروردین ۱۳۴۰۱
۱ فروردین ۱۳۴۰۱

حضور در شرکت عصر امین کارآفرین

واحد روابط عمومی و توسعه‌ی بازار

۱ مرداد ۱۴۰۱
۱ مرداد ۱۴۰۱

حضور در شرکت آریاتک

عضو موظف هیات‌مدیره
معاون توسعه‌ی کسب‌وکار
هم‌بنیان‌گذار پلتفرم آی تیکت (iticket.ir)

۱ بهمن ۱۴۰۱
۱ بهمن ۱۴۰۱

ورود به دوره‌ی دکتری DBA

دکتری مدیریت حرفه‌ای کسب‌وکار فناوری‌های مالی (فین‌تک)

۱ مهر ۱۴۰۲
۱ مهر ۱۴۰۲

ورود به دوره‌ی دکتری تخصصی

دکتری تخصصی رشته‌ی مدیریت تکنولوژی گرایش مدیریت انتقال تکنولوژی، دانشگاه آزاد تهران جنوب

گالری تصاویر

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط