دکتر علیرضا امیدوند / زندگی، فناوری و فراتر از آن
لباس، مدیریت هزینه، پس‌انداز

چه طور با پول کم می‌توان یک زندگی افسانه‌ای داشت؟ آن هم زمانی که هنوز دنبال یافتن راهی برای پرداخت بدهی‌ها، پس‌انداز و یا سرمایه‌گذاری بیش‌تر هستیم؟

زندگی افسانه‌ای به مقدار پولی که خرج می‌کنید ارتباط ندارد

شما هنوز هم می‌توانید راه‌هایی برای بهبود زندگی مالی خود پیدا کنید، آن هم در حالی که از چیزهایی که بیش‌ترین ارزش را در زندگی به ارمغان می‌آورند لذت می‌برید. این کار ممکن است اگر شما تصمیمات آگاهانه‌ای برای هزینه‌های خود بگیرید و انتخاب کنید.

چه طور با پول کم و ۵ راهکار ساده، فوق‌العاده باشیم؟!

زندگی فوق‌العاده داشتن کار سختی نیست و ممکن است؛ اگر اولویت‌بندی شما عادات مالی خوب باشد. اگر این پنج نکته را که با شما در میان خواهیم گذاشت، دنبال کنید، می‌توانید این زندگی را هم‌زمان با اهداف مالی خود به دست آورید.

جنبش دوباره می‌پوشمت

شما هم دوست دارید به فروشگاه بروید؟ به نظر شما زندگی افسانه‌ای یعنی خرید لباس‌ها و کفش‌های مارک‌دارِ برند و خفن؟ اگر این طور است، شما به احتمال زیاد یک کمد پر از لباس دارید که خیلی کم آن‌ها را می‌پوشید.

بهتر است به جای خرید یک کفش دیگر که فقط یک بار می‌پوشید و فراموشش کنید، به کمد خود سر بزنید. احتمال دارد یک دست از لباس‌ها و کفش‌ها پشت کمدتان گم شده باشند، خواهش می‌کنم یک بار دیگر آن‌ها را بپوشید.

کمدتان را طوری مرتب کنید که بتوانید بعضی از این گنجینه‌های پنهان را دوباره پیدا کنید و به یاد داشته باشید، قبل از پول خرج کردن برای چیزهایی غیرضروری که نیازی به آن‌ها ندارید، لباس‌های خفن‌تان را دوباره بپوشید.

ترکیب ارزان و گران

ترکیب کردن اقلام با قیمت بالا و ارزان یک راه عالی برای فوق‌العاده و اقتصادی بودن است.

شما می‌توانید این روش را در همه بخش‌های زندگی خود انجام دهید. برای مثال وقتی می‌خواهید بازسازی یک اتاق یا برنامه‌ای برای یک شب خوب را ترتیب دهید، می‌توانید یک راه برای جفت کردن اقلام با قیمت بالا با اقلام مقرون به صرفه‌تر برای یک ترکیب مناسب را پیدا کنید.

چیزی را که می‌دانید می‌خواهید کمی بیشتر پول بپردازید انتخاب کنید؛ سپس چیزی را که می‌توانید حذف کنید یا با گزینه‌ی ارزان‌تر جایگزین کنید!

بررای بازسازی اتاق می‌توانید یک قطعه اساسی را که دوست دارید با قیمت بالاتر انتخاب کنید و سپس برای اقلام دیگر با قیمت پایین‌تر از سایت‌هایی مثل دیوار خرید کنید.

قرار نیست برای هر خرید یا فعالیت پول زیادی خرج کنید. چیزهایی که از لحاظ کیفیت و تجربه برای شما اهمیت دارد را انتخاب کنید و باقی چیزها را با قیمتی ارزان‌تر بخرید.

چه طور با پول کم در مراسم‌ها فوق‌العاده باشیم؟ (بودجه‌بندی)

گاهی اوقات خود را به آب و آتش می‌زنیم تا به چیزهایی که دوست داریم برسیم. هیچ چیز اشتباه نیست! فقط اطمینان پیدا کنید که برای خرید این موارد پس‌انداز و برنامه‌ریزی کنید.

برای مثال اگر می‌خواهید یک سفر خاص با دوستان‌تان بروید یا یک کیف خوب یا یک کفش بخرید؛ پس از قبل برای آن پول کنار بگذارید. مشخص کنید هر ماه چه قدر می‌توانید پس‌انداز کنید و به باقی کارهایتان هم برسید! سپس مشخص نمایی که چه قدر طول می‌کشد تا پول کافی برای هدف‌تان داشته باشید. به این صورت وقتی زمان آن مراسم برسد می‌توانید بدون قرض کردن و نگرانی خرید کنید.

زندگی افسانه‌ای را تعریف کنید

زندگی افسانه‌ای و فوق‌العاده به چیزهای مهم و گران قیمت نیست. زندگی کردن یک زندگیِ شگفت‌انگیز برابر با کلی پول خرج کردن نیست. ارزش هر چیزی به قیمت آن نیست.

اگر شما می‌توانید چیزهایی را که ارزش زندگی شما را بدون توجه به برچسب قیمت بیش‌تر کند، شناسایی کنید، می‌توانید یک زندگی افسانه‌ای را شروع کنید، آن هم بدون پول زیاد!

زندگی شگفت‌اگیز و فوق‌العاده می‌تواند به این معنی باشد که شما از پولی که دارید برای لذت بردن و وقت گذراندن با خانواده و دوستان‌تان نهایت استفاده را کنید.

به همین سادگی!

پس قبل از خرید یا هر کار دیگری به این فکر کند که بهترین زندگی که تصور می‌کنید چه شکلی است.

یک دوست مثل خودتان پیدا کنید!

البته در این مورد بیش‌تر مخاطب‌مان دخترها هستند!

حداقل یک دوست دختر پیدا کنید که بتوانید اهداف مالی خود را با او به اشتراک بگذارید.

یعنی چی؟!

با هم، شما می‌توانید تصمیمات آگاهانه‌تری در رابطه با رستورانی که می‌روید یا سرگرمی که انجام می‌دهید، تصمیم گیری کنید. شما حتی می‌توانید در شرایط مختلف شریک و همراه هم باشید. با هم راه‌هایی برای زندگی کردن آن هم زمانی که احساس فشار و یا قضاوت شدن توسط دیگران را دارید پیدا کنید.

اولویت زندگی را با وجود یک دوست که به سبک زندگی شما نزدیک است پیدا کنید.

چه طور با پول کم، فوق‌العاده بودن شدنی است؟!

تنها شرط موضوع این است که عادت‌های مالی خوب داشته باشیم و البته این پنج نکته را دنبال کنیم و همزمان برای اهداف مالی خود برنامه‌ریزی داشته باشیم.

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *