دکتر علیرضا امیدوند / زندگی، فناوری و فراتر از آن
صبح، شادی، موفقیت، انگیزه، چای، قهوه، لیوان, مثبت اندیشی

خیلی مهم است که شما روز خودتان را چه گونه شروع می‌کنید. یک شروع خوب در اول صبح به شما کمک می‌کند تا انرژی کافی برای انجام کارهای خود داشته باشید و همین انرژی باعث افزایش بازده کلی شما می‌شود. در این مطلب تلاش کرده‌ایم با چند پیشنهاد عالی به شما کمک کنیم تا روز خود را با انرژی و احساس بهتری شروع کرده و در طول روز انگیزه و بازده بیش‌تری داشته باشید.

خواب کافی داشته باشید

برای داشتن یک صبح پرانرژی باید از شب قبل به فکر آن باشید. خواب کافی در شب می‌تواند بازده شما را در طول روز چند برابر کند. به طور معمول ساعت خوابی که برای بزرگ‌سالان پیشنهاد می‌شود، ۷ الی ۹ ساعت است. پس اگر می‌خواهید در طول روز شاداب‌تر باشید سعی کنید که یک ساعت مشخص برای خوابیدن و بیدار شدن خود در نظر بگیرید و در حدود ۷ الی ۹ ساعت بخوابید.

ورزش کنید

یکی از بهترین کارها برای شروع صبح ورزش کردن است. این که هر صبح پیش از شروع کار خود ورزش کنید، ممکن است در ابتدا به نظرتان کار بسیار سختی بیاید؛ اما فواید ورزش کردن در صبح آن قدر زیاد است که می‌تواند شما را قانع کند و اطمینان داشته باشید که به مرور نتایج به دست آمده شما را در این مورد ثابت قدم خواهد کرد؛ اگر فقط دو هفته این کار را انجام دهید از نتایج آن شگفت‌زده خواهید شد و روز شادتر و پرانرژی‌تری را تجربه خواهید کرد.

از صبحانه غافل نشوید

خیلی از افراد برای این که بتوانند خواب بیش‌تری داشته باشند از صبحانه‌ی خود می‌گذرند. بدون شک این افراد از اهمیت خوردن صبحانه آگاه نیستند. اما شما با خوردن یک صبحانه‌ی سالم و مغذی در اول صبح، انرژی خوبی را جذب می‌کنید که قابل جایگزینی نیست. این کار بازده شما را بالا می‌برد و کمک می‌کند تا روز خود را پرانرزی‌تر شروع نمایید. پس اگر دوست دارید تا بازده خود را در طی روز افزایش دهید از خوردن صبحانه غافل نشوید.

صبح را با سخت‌ترین کار خود شروع کنید

اگر سه مورد بالا را به خوبی انجام داده باشید بدون شک صبح دارای انرژی زیادی هستید و این بهترین زمان ممکن برای انجام سخت‌ترین کار خود است. زمانی که سخت‌ترین و مهم‌ترین کار خود را در ابتدای روز انجام می‌دهید باعث می‌شوید که در طول روز حس بهتری نسبت به خود تجربه کنید زیرا از یک سو مهم‌ترین کار شما انجام شده و حالا خیال‌تان از این بابت راحت است و از سوی دیگر در طول روز حس بهتری دارید که یک کار مهم خود را به انجام رسانده‌اید و این کمک می‌کند تا کارهای دیگر را با انگیزه‌تر شروع کرده و به سرانجام رسانید. پس سعی کنید که از شب قبل مهم‌ترین کار خود مشخص و در اول صبح به آن بپردازید.

به نحوه‌ی نشستن و ایستادن خود دقت کنید

وقتی که صبح خود را با بد نشستن شروع می‌کنید بدن شما زودتر خسته می‌شود و این باعث می‌گردد که در ادامه‌ی روز انرژی کافی برای انجام کارهای خود نداشته باشید. بنابراین بسیار مهم است که در ابتدای روز درست بنشینید و بایستید و هر چند ساعت یک بار نرمش داشته باشید تا جسم شما دیرتر خسته شده و انرژی‌تان افزایش یابد.

به علایق خود توجه کنید

حتما تلاش کنید که دست کم ۱۵ دقیقه از صبح خود را به کاری که دوست دارید اختصاص دهید. انجام کاری که مورد علاقه‌ی شما است در ابتدای روز به شما حس خوبی می‌دهد و همین حس می‌تواند انگیزه بازده شما را در طول روز بالا ببرد.

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *