دکتر علیرضا امیدوند / زندگی، فناوری و فراتر از آن
کتاب رساله‌ی رها

کتاب «رساله‌ی رها» که پیش از این در سال ۱۳۹۴ به صورت مجلد و در قطع رقعی توسط انتشارات به پویش چاپ و منتشر شده بود، حال به صورت نسخه‌ی الکترونیک در فروشگاه و اپلیکیشن کتاب‌خوان طاقچه قرار گرفته است.

«رساله رها» به قلم نویسندگان سید صابر امامی (-۱۳۶۱)، علیرضا امیدوند (-۱۳۶۰)، داستانی سمبلیک درباره‌ی عدالت و آزادی است. داستانی متفاوت از شهری که در آن کلمات زندگی می‌کنند و در همهمه‌ی شهر، کلمات نقطه‌دار و کلمات بی‌نقطه با هم درگیر شده و اتفاقاتی روی می‌دهد.

کتاب یادشده که در سال ۸۵ نوشته شده است برای اولین بار داستانی متفاوت از رویدادهای اجتماعی را در محیطی انتزاعی روایت می‌کند:

هر روز از تولد تا مرگ آفتاب؛ «هراس» و فرزندانش دیوانه وار بر درها می‌کوبیدند و مبارزه می طلبیدند، تهدید می‌کردند و همراه می‌خواستند. آنها دل شهروندان را خالی کرده بودند. در شهر هیچ کس آرام و قرار نداشت، همه نگران بودند و نمی‌دانستند که آینده چه سرنوشتی را برایشان رقم زده و در نظر گرفته است؛ چند شبی هم می‌شد که «هراس» و فرزندش «دلهره» بر تخت می‌تاختند و خواب را از شهروندان می‌گرفتند تا بلکه به خیل جنبش آنها بپیوندند. قبل از آنکه «هراس» به همراه دوستان و فرزندانش، این‌گونه آرامش را از شهر و ساکنانش بگیرند و هرج و مرج به راه بیاندازند؛ «عمل» رسما اعلام کرده بود که جلسه‌ای بزرگ در شرف تدارک و برگزاری است؛ جلسه‌ای که تنها کلمات بی‌نقطه اجازه‌ی ورود به آن را دارند و در واقع برای اعلام مواضع جنبش جدید مبارزه و تصمیماتش و مشورت و زدودن ابهامات و تیرگی‌ها انجام می‌گیرد.

قیمت نسخه‌ی چاپی این کتاب ۶۰۰۰ تومان است که از این پس علاقمندان می‌توانند نسخه‌ی الکترونیک آن را با قیمت ۱۵۰۰ تومان از فروشگاه طاقچه خریداری نمایند.

صفحه‌ی رسمی کتاب در سایت Good Reads

خرید نسخه الکترونیک از:  فروشگاه اپلیکیشن کتاب‌خوان طاقچه

مطالب مرتبط

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *